Hej alla Polare!

Nu är vi nära skolavslutningarna och studenten för våra ungdomar. Det är nu sommaren börjar med allt vad det innebär. Hoppas att ni är ute med era vagnar/husbilar. Min uppmaning till er från en gammal yrkesförare Ta det försiktigt I trafiken. DRIVE SAFE!  Ta en extra kafferast. Idag har mailat månads brevet till er medlemmar. Till er som inte har fått något mail skicka er mail adress till info@polarclubsyd.se

Jag undrar om någon av er har beställt grejer från Polar Club Syds webbshop?  Jag vill ha information om det iså fall. Maila till info@polarclubsyd.se   Jag vill veta hur mycket vi handlar i webbshopen. Det kommer några träffar till under året. Elmia, Fossen (Lillemors) Höst träff med medlemsmöte.  4-6/10 återkommer med mer information om plats. Jag hoppas att er sommar blir som ni  önskar er. 

 Har ni några idéer, tankar eller frågor om Polar Club Syds verksamhet, är du alltid välkommen att höra av dig till. info@polarclubsyd.se

Tillsammans tar vi Polar Club Syd framåt!       

      För vad vore vi utan varandra?  

Göran Gustafson

Ordförande